SonHaber24 - 02 Eylül 2014, Salı

AK Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı

26 Kasım 2013
Resim bulunamadı
yasar bahceci 180x125 AK Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı

Kırşehir belediye başkan adayı

AK Parti grup toplantısında belediye başkan adayları açıklanmaya başlandı.Kırşehir belediye başkan adayı: Mevcut Belediye Başkanı

Yaşar Bahçeci kimdir?

1975 yılında Kırşehir’de doğdu. Eğitimine sırasıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Kale Ortaokulu, Kırşehir Lisesi’nde devam etti. 1997 yılında Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
İş yaşamına Van ve Bitlis Bölgesinde şantiye şefi olarak başladı. Vatani görevini yaptıktan sonra yine aynı bölgedeki görevinin başına geçti. 2000 yılında Kırşehir’de mühendislik bürosunu açarak iş hayatına daha aktif olarak atıldı.
Siyasi yaşamı 2001 yılında AK Parti Kurucu üyeleri arasında yer alması ile başladı, daha sonra; AK Parti il Sekreteri olarak görev yaptı.
2002 genel seçimlerinden sonra 1 yıl süreyle TBMM’de 22 ve 23. Dönem Milletvekili Mikail Arslan’ın Danışmanlığını yaptı.
2006 yılında II. Olağan Kongrede İl Başkanı Adayı oldu ve kazanarak 2,5 yıl bu görevi yürüttü.
1 Aralık 2008 yılında Yerel Seçimlerde Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için görevinden ayrıldı.
29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin Kırşehir Belediye Başkanı Adayı olarak seçimlere girdi.
29 Mart 2009 Yerel Seçimlerde Kırşehir Belediye Başkanı seçildi.
Halen Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansına devam eden Yaşar Bahçeci evli ve iki kız çocuk babasıdır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Numan Kurtulmuş'tan bedelli askerlik için 25 yaş önerisi başlıklı makalemizde bedelli askerlik 25 yaş hakkında bilgiler verilmektedir.

AK Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× 8 = otuz iki