SonHaber24 - 03 Eylül 2014, Çarşamba

Ankara Etlik Esertepe için dev proje

12 Ağustos 2013
Ankara Etlik Esertepe için dev proje

esertepe melih gokcek Ankara Etlik Esertepe için dev projeAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı , ’de incelemelerde bulunarak ve Esertepe’ye nefes aldıracak projeyi açıkladı. Esertepe ile Etlik arasında kalan, büyük alana, dağ kızağından, füniküler asansörüne kadar her ayrıntının yer alacağı muhteşem bir rekreasyon alanı haline getirilecek.

Park açısından pek zengin olmayan Esertepe için bu projenin nefes aldıracağını belirtti.

TOKİ Başkan Yardımcısı Ayşe Çalkan ile birlikte gezdiği alanda incelemelerde bulunan Başkan Gökçek, bu büyük alanın , TOKİ’den satın alındığını kaydederek, “Bu alana büyük bir park yapacağız. Keçiören’in parlayan yıldızı olacak bir park. Dikmen Vadisi gibi çok güzel olacak” dedi.

Esertepe ile Etlik arasında kalan vadi şeklindeki alanda çocuklar için dağ kızağı ve çocuk oyun alanları bulunacağını, ayrıca aşağıya inen vatandaşların yeniden yukarı çıkabilmeleri için füniküler adı verilen asansör sistemi kurulacağını kaydeden Başkan Gökçek, “Ayrıca burada kamelyalar, kafeler, yürüyüş yolları ve fitness grupları da yer alacak ve muhteşem bir alana dönüşecek” diye konuştu.

Alanı yerinde inceleyen, vatandaşlarla sohbet eden ve sorularını cevaplandıran Başkan Gökçek, “Yapılacaklar bununla da sınırlı kalmayacak. Bu parkın aşağısına yapacağımız büyük bir havuzda Gençlik Parkı’ndaki gibi fıskiye şov da gerçekleştireceğiz” dedi.

Muhteşem Ankara manzaralı boş alanda yapılacak çalışmanın Keçiören ilçesine bağlı Esertepe, Etlik ve Yayla mahalleleri için bulunmaz bir nimet olduğunu ifade eden Başkan Gökçek, “Bu rekreasyon alanımız bittiği zaman gerçekten burası Keçiören’in parlayan yıldızı olacak. Bu bölgede böyle bir çalışma yapabileceğimiz başka alan yok. Tüm binalar iç içe. Burada yapacağımız çalışma, tüm Keçiören’e nefes aldıracak” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bu yaz gidilebilecek farklı tatil yerleri başlıklı makalemizde alanya, bodrum ve izmir hakkında bilgiler verilmektedir.

En Çok Arananlar:

ankara etlik (55),esertepe park projesi (14),etlik vadi projesi (7),esertepe vadi projesi (6),ankara esertepe (2),ESERTEPE PARKI (2),etlik esertepe vadi projesi (1),etlik esertepede site içinde (1),ankara düğün salonu etlik (1),etlik vadisi (1)

Ankara Etlik Esertepe için dev proje Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


sekiz + = 13